Středa, 8 února, 2023
- Komerční sdělení -aktuálně

Vybíráme skladný běžecký pás do bytu

Potřebovali byste trochu zhubnout, protáhnout ztuhlé svaly, ale na pravidelné docházení do posilovny nebo na cvičení nemáte čas a venku se vám v zimě sportovat nechce?

Běžecký pás by pro vás mohl být to pravé, a to i tehdy, pokud doma máte málo prostoru. Poradíme vám, jaký běžecký pás se nejlépe hodí do paneláku a do malých prostorů obecně a na co si dát při jeho výběru pozor.

Běžecké pásy

Běžecké pásyneboli běžecké trenažéry jsou vhodné k praktikování chůze či běhu. Používat je můžete v klidu domova, což oceníte především tehdy, když máte málo času pravidelně někom docházet cvičit nebo když není venku zrovna sluníčko a bezvětří.

Běžecké pásy na doma obvykle nemají tolik funkcí a vychytávek jako ty, které znáte z fitness center. To však ničemu nevadí. I pomocí nich se snadno udržíte v kondici, zrehabilitujete po operaci nebo shodíte nějaké kilo. Navíc můžete zároveň cvičit a hlídat děti nebo cvičit a sledovat svůj oblíbený pořad v televizi.

Běžeckých pásů existuje mnoho druhů. Liší se druhem pohonu (bezmotorové a s elektromotorem), velikostí běžecké plochy, odpružením, hmotností, cenou, funkcemi… Jak zjistíte, který běžecký pás je vhodný do malého bytu v panelovém domě?

Běžecké pásy do paneláku

Největším problémem běžeckých pásů je to, že jsou hlučné. I v případě, že si koupíte kvalitní, tichý a odpružený běžecký pás, nebude tichý zcela. Během vašeho běhu totiž bude docházet k otřesům.

Pokud tedy nebydlíte v přízemí panelového domu nebo nemáte sousedy, kterým nevadí vůbec nic, pořiďte si společně s běžeckým pásem i silnější pryžovou podložku. Běžecké pásy do paneláku je vždy třeba vybírat s ohledem na to, jak budou hlučné.

Tip pro vás: Pokud máte doma opravdu málo prostoru, oceníte běžecký pás, který se dá složit. Pořídit si také můžete běžecký pás s menší délkou plochy, avšak dejte pozor na to, že kratší délka plochy je vhodná především pro chůzi. Běhat na krátkém běžícím pásu se vám bude špatně. Pro běh potřebujete délku pásu alespoň 130 cm.

Bezmotorový běžecký pás

Do panelákových bytů jsou rozhodně vhodnější bezmotorové běžecké pásy. Tyto běžecké pásy jsou menší, skladnější a lehčí než pásy s elektromotorem. Na druhou stranu nejsou tyto pásy vhodné pro profesionální běžce.

Nemají žádné speciální funkce, náklon se u nich mnohdy nedá snadno změnit (je nutné ze stroje slézt a změnit náklon ručně).

Pokud ale na pásu chcete například hlavně chodit, je toto vhodný běžecký pás pro vás. Jeho velkou výhodou je jeho cena. Tento druh běžeckých pásů můžeme zařadit mezi tzv. levné běžecké pásy.

Tip pro vás: Běžecký pás nikdy nevybírejte jen podle ceny. Vždy zvažte, zda na pásu chcete spíše chodit nebo běhat, zda potřebujete měnit sklon pásu, zda vyžadujete nějaké speciální funkce. Pokud vybíráte běžecký pás do bytu, věnujte pozornost také kritériím jako velikost, skladnost a hlučnost.

Další články autor

Comments

spot_img

Nejnovější články