Středa, 8 února, 2023
- Komerční sdělení -aktuálně

Plazmová svářečka aneb jak svařovat plazmou?

Technologické zpracování elektricky vodivých materiálů spočívá nejenom v přesném dělení na menší kusy přesně dle projektové dokumentace, ale následně je nutné kovové profily svařit dohromady. To je úkol pro zkušené a proškolené techniky, kteří pracují s moderními technologiemi, díky nimž je zpracování kovů doslova hračkou. Konkrétně se jedná o plazmovou svářečku.

Vlastnosti plazmy

Plazmová svářečka je na svařování kovů používána relativně často, protože zkušení řemeslníci v kovoobráběcích provozech využívají jedinečné vlastnosti plazmy. Ta se totiž skládá z jemných atomů plynu, který je při průchodu elektrickým obloukem ionizován. Díky tomu je schopen vést elektrický proud umožňující svaření dvou kusů kovového materiálu. Speciální tryska navíc zajistí, že je plazmový paprsek relativně tenký, a tudíž disponuje vysokou energií.

Svařovat s přídavným materiálem?

Prakticky všechny konvenční metody svařování kovů používají ke spojení dvou dílů přídavného materiálu. Kvůli tomu se však tento technologický postup může značně prodražit, což však představuje pro některé společnosti problém. Naštěstí plazmový řezací stroj i svářečka je schopna dělit nebo svařovat kovové materiály i bez přídavného materiálu, což celý proces nejenom urychluje, ale také jej činí o dost levnějším.

Je těžké svářečku ovládat?

Plazmová řezačka je moderním zařízením, které je napěchované sofistikovanou technologií. Nemusíte se však obávat složitého ovládání, protože plazmový hořák si snadno osvojíte během několika desítek minut. Nutné je pouze dodržovat základní podmínky bezpečnosti práce, protože plazma dosahuje extrémně vysoké teploty a také byste se měli poučit od zkušenějších kolegů. Většinu plazmových svářeček však zapnete stiskem jednoho tlačítka.

Svařování plazmou vyžaduje určitý cvik, ale sami se nemusíte ničeho obávat. Moderní přístroj si totiž osvojíte velmi rychle.

Další články autor

Comments

spot_img

Nejnovější články