Středa, 8 února, 2023
- Komerční sdělení -aktuálně

Ježek na zahradě

Na našem území žijí dva druhy ježka, ježek východní a ježek západní. Vypadají oba velmi podobně a jejich chování je také stejné. 

Patří mezi hmyzožravce, jeho potravou jsou brouci, kobylky, larvy hmyzu a žížaly. Je dobré mít ježka, vaši zahradu vyčistí od hmyzu. I když je zvykem zobrazovat ježka s jablkem na zádech, ovoce vůbec nejí.

Měl by mít vhodný úkryt, třeba domeček, který je zasypán listím, či větvičkami. Uvnitř domeček vystelte senem nebo listím, či hoblinami. Ježek v noci pochoduje po zahradě a ozývá se časté dupání a funění. 

Dožívají se až 9 let, takže váš ježek bude vaším společníkem dlouho. Jestliže si na vás zvykne, nechá se vzít do ruky. Můžete mu připravit i malinkou prolézačku.

Zajímají Vás také zvířata nebo umění či móda? Pak Vás zveme na náš blog, kde o těchto věcech píšeme zajímavé články. Ale také i o jiných zajímavých tématech mezi nebem a zemí.

Například špercích, drahých kamenech, přírodě, slavných lidech, či o různých jevech co ovlivňují člověka v jeho životě.

Mrkněte se na naše články, kde se například dočtete zajímavosti o tom, co to je esoterika  nebo co a kdo je šaman a informace o pentagramu.

Další články autor

Comments

spot_img

Nejnovější články