Středa, 8 února, 2023
- Komerční sdělení -aktuálně

Jaké výhody očekávat od nábytku z masivu?

Dřevo je materiálem, který si získal stálou oblibu u mnoha lidí. Není to příliš s podivem, masivní nábytek má skutečně celou řadu výhod. V čem tkví ty jednoznačně nejdůležitější?

Nadčasový vzhled

Tím, co laika upoutá na první pohled, je určitě nadčasový vzhled dřevěného nábytku. Dřevo je příjemné na dotek a svou texturou vyvolává pozitivní dojem, neboť nám tato připadá příjemná a díky výskytu v přírodě se zdá velmi přirozená. Suky a drobné nedokonalosti způsobené růstem dřeva jsou žádoucí, časem se navíc objevuje na povrchu i efektní patina.

Není přitom pravda to, že by dřevěný nábytek působil těžce a hodil se pouze do interiéru pojatého spíše rustikálně. I dřevěný nábytek z masivu může působit moderně a tvořit zajímavý solitérní prvek v jinak minimalistickém interiéru.

Vysoká odolnost

Kvalitní nábytek z masivu je poměrně robustní, proto mu nehrozí rozviklání. Obávat se nemusíte například ani toho, že se s takovým nábytkem chcete stěhovat, případně ho přesunout jinam. Bez ztráty pevnosti ho dokážete demontovat a opět složit.

Masiv se dokonce hodí i ven. Pořídit si tak můžete i masivní zahradní nábytek. Tomu nevadí ani déšť, vítr nebo sluneční žár. Ani v takto exponovaných poměrech vás nezatíží náročnou péčí. Postačí ho jednou za čas opatřit ochrannou vrstvou v podobě oleje, vosku nebo laku.

Dlouhá životnost

Dlouhá životnost je standardem, na který se u masivu můžete spolehnout. Například masivní jídelní stůl vám vydrží doslova celý život. Máte však poměrně vysokou šanci, že životnost bude ještě delší, až několik generací. Obecně se uvádí, že dřevěný nábytek vydrží až 10x déle než lamino.

V případě, že už se na něm zub času podepíše v negativním slova smyslu, lze ho navíc velmi snadno renovovat a vrátit mu bývalý lesk. U lokálního poškození stačí masiv přebrousit a aplikovat vosk.

Zdravotní nezávadnost

Masiv je přírodní materiál. Jako takový je zcela zdravotně nezávadný. Problém je zejména to, že součástí pojiva u levnějších náhražek dřeva je škodlivý formaldehyd, který se může následně z nábytku uvolňovat. Masiv je tak bezpečný i pro děti a alergiky. Nábytek vyrobený z tvrdého dřeva je navíc homogenní a slinutý a netvoří třísky.

Masiv je doslova prvkem, který je „živý“. Charakteristickou vůni dřeva, v níž vládne pryskyřice, nedokáže nahradit žádný jiný syntetický materiál. 

Finanční výhodnost

Na počátku musíte počítat samozřejmě s vyšší finanční investicí. V čase se však výdaje prakticky „rozloží“ a můžeme tak říci, že nábytek z masivu je jednoznačně v dlouhodobém horizontu levnější než nejrůznější náhražky.

Jen je potřeba si říci, zda jste opravdu ochotni tentýž nábytek mít doma i několik desítek let. Masiv není moc vhodný za předpokladu, pokud počítáte s tím, že časem zařízení kompletně vyměníte.

Naopak pokud nechcete pořizování nového vybavení do domácnosti řešit už po několika letech, dřevo vám to splní. Zejména pokud si svůj nový nábytek necháte vyrobit od rodinné firmy Majstrstych.cz z Moravského krasu. Navrhnou vám stůl přímo na míru a vyrobí z poctivého masivu v industriálním stylu.

Další články autor

Comments

spot_img

Nejnovější články