Pátek, 24 března, 2023
- Komerční sdělení -aktuálně

Dobrá terase může být i ze dřeva

Stavba terasy bývá často docela náročná na peníze i čas, nicméně jen málokdy se nakonec nevyplatí takovýto projekt dotáhnout do vítězného cíle.

Důvodem není pouze možnost využívat zahradu k lenošení, případně ke konání venkovních večírků, ale zároveň se tímto krokem zvýší i cena pozemku.

Dřevo ledacos vydrží, když se dobře použije

Ke tvorbě terasy je možné využít lecjaký materiál. Důležité je, aby byl co nejodolnější. Přeci jen venku panují jiné podmínky než v interiéru.

Proto se k tomuto účelu využívají například suroviny typu beton, potažmo přírodní kámen. Oba materiály toho mají hodně co nabídnout a jsou v mnoha ohledech velmi dobré. Na druhou stranu působí trochu neživotně, a ne každý se s tím dokáže smířit.

Dřevo má mnohem lepší vizuální kvality než výše zmíněné suroviny, ovšem ani to není bez chyb. Beton a kámen jsou z logiky věci houževnatější. I dřevěná terasová prkna toho však mohou vydržet hodně. Dost zde záleží na tom, jak se terasa postaví.

Správný sklon

I když je od začátku v plánu mít celou plochu terasy pod střechou, vždy je lepší ji postavit v mírném sklonu. Střecha totiž může přestat plnit svou funkci, případně zmizí zcela, a tím se terasa stane zranitelná vůči dešti.

Tomu lze zabránit právě správným sklonem, díky němuž voda z každého deště velmi rychle odteče mimo konstrukci. Toho se dá docílit více způsoby. Mezi ty nejjednodušší a finančně nejzajímavější patří použití rektifikačních terčů.

Prkna by neměla být natěsno

Proti případnému hnití existuje ještě jeden recept, a sice distanční podložky na terasy. Tyto terasové podložky jsou užitečné hlavně v tom, že zvyšují mezery mezi prkny, díky čemuž umožňují vodě volně protékat. Takto se efektivně předchází případnému počátku hniloby.

Podložky i terče je možné koupit velmi výhodně, a sice v obchodě Gardina https://www.gardina.cz/terasove-distancni-podlozky/.

Další články autor

Comments

spot_img

Nejnovější články