Pátek, 24 března, 2023
- Komerční sdělení -aktuálně

Grily na kuřata oceníte i u sebe doma

Možná si myslíte, že grily na kuřata se hodí do stánků, obchodů nebo restaurací. Užijete je ale i doma. Však se už těšíte, až budete grilovat na zahradě, že? Tak překvapte své blízké vychytávkou. Grilem na kuřata, v němž ovšem klidně připravíte i sele a bohatou porci různých příloh. Jdeme na to.

Jak vybrat gril na kuřata?

Grilovaná kuřata jsou dnes velmi oblíbeným jídlem, proto se dělají v mnoha variacích. Můžete si dát klasiku s křupavou krustou, v těstíčku nebo máčené v různých omáčkách. Také si můžete nechat udělat stripsy, křidýlka nebo i celé porce kuřete. A klasikou jsou jídla z řetězců rychlého občerstvení, ostatně jedna značka má na kuřecích kouscích postavené menu. V každém případě je základem vždy dobře upravené maso, tak akorát upečené, šťavnaté a křupavé. A na to potřebujete dobrou výbavu. Správný gril, který však umí grilovat i jiné druhy masa nebo třeba zeleninu. Takže povzneste zahradní party, kde se opékaly jen buřty na něco lepšího. Udělejte grilovačku s celou rodinou, sousedy i přáteli. Anebo pokud vlastníte firmu, můžete udělat grilovačku pro zaměstnance u podniku na zahradě. Vyjde vás to levněji než rezervace a obsluha restaurace. A kdo ví, třeba vás grilování kuřat tak nadchne, že budete mít vlastní stánek a začnete podnikat i v této sféře. Startem je nákup kvalitního grilu na kuřata. Jaký tedy vybrat?

Jaký elektrický gril na kuřata vybrat?

Je jasné, že profesionální grily na kuřata pojmou několik porcí masa, ovšem ty nejmenší opečou 8 kusů a lze v nich udělat i menší počet. Taková tři kuřátka, která byste do trouby těžko napěchovali. A hlavně by neměla takovou chuť. Dnešní stroje jsou navíc multifunkční, takže spolu s masem lze dát dovnitř špízy, zeleninu, můžete dokoupit spoustu příslušenství, čímž gril na kuřata ozvláštníte. Hodit se vám budou mřížka na odkládání masa, koš na brambůrky, klasický koš na špalíčky a co takhle rožeň na sele? Vybírat lze z různých variací. Skvělý je elektrický gril na kuřata, to ale není jediná varianta.

A co plynový gril na kuřata?

Existuje i plynový gril na kuřata. V čem se liší od elektrického? Má vysoký výkon a lze lépe korigovat přípravu. Znalci tvrdí, že kuřata připravená v plynovém grilu mají výraznější chuť. Elektrický gril ovšem zase připravuje zdravější pokrmy. Záleží tedy na vás, co si vyberete. Obě varianty mají své výhody a vy se můžete poradit s experty. Například společnost A.T. Fornax nabízí velký výběr těchto grilů. Celonerezových a prosklených, takže uvidíte, jak se jídlo připravuje. Větší přístroje mají i vnitřní osvětlení. O tom vám ale více řeknou v této firmě s bohatou tradicí v gastronomické sféře. Mají ty nejosvědčenější světové značky, na které nedají dopustit ani profesionálové. 

Další články autor

Comments

spot_img

Nejnovější články