NEPŘEHLÉDNĚTE

ZAZIMOVÁNÍ ZAHRADY

Typické podzimní počasí už dorazilo, proto je na čase připravit naši zahradu k zimnímu spánku. Je stále čas udělat věci, které jsme doposud nestihli, a to před tím, než přijdou první mrazy. Říká se, že nejvhodnější čas k zazimování bývá říjen, ale ..

NEPŘEHLÉDNĚTE

HOUBAŘENÍ A HOUBY

Houbaření je pojem, který nemusíme žádnému Čechovi vysvětlovat. Mohli bychom ho nazvat i jako zálibou a českým sportem. Jistě každý z nás byl alespoň jednou za život sbírat houby v lese, ať už jako malé dítě, nebo jako dospělý. Sbírání a hledání hub je ..

NEPŘEHLÉDNĚTE

Wolemie,fialky i sukulenty

V současnosti je nejluxusnějším zeleným dárkem wolemie vznešená, strom z období druhohor, který byl objeven v Austrálii a podařilo se jej namnožit již v takovém množství, že může putovat do světa. Současná série rostlin má ke každé certifikát původu, ..

palma

Chamaerops humilis (Žumara)Pro její pěstování je potřebné slunečné místo, ne však na přímém slunci. Ideální teplota pro pěstování je 18 - 28°C. V zimě může klesnout až na 18°C (dokáže krátkodobě snést i 7°C, venku celoročně pěstované snesou i -5°C, ..

Callistemon, Kamélie

Pokojová rostlina je víceletá rostlina zajímavá svým tvarem a zbarvením. Rostliny okrasné listem nebo květem působí estetickým dojmem, zlepšují duševní pohodu člověka a zvyšují vlhkost vzduchu, což je v současných bytech velmi důležité. Liší se názory ..

Pohlcovače vlhkosti

Chalupářská ekologieEkologie na chalupě je pro někoho zbytečná, ale pro moderní chalupáře nezbytná. Nechceme přeci zničit i tak mlo, co z přírody zbývá. A pokud můžeme využít moderní ekologické postupy, tak jen do toho. Vyplatí se to.Pohlcovače ..

Nářadí, přístroje a nástroje

Na chatě nebo chalupě se neobějdeme bez pomocníků. V této části jsme vytipovali nářadí, naástroje a přístroje, bez kterých se neobejdete.Elektrický hoblíkJe to užitečný přístroj , který by měl patřit ke standardnímu vybavení každého chalupáře a chataře. ..

Ekologické biozemědělství

V obchodech vídáme stále častěji potraviny označené jako BIO. Jaké jsou výhody biopotravin? Jak stát podporuje ekologické zemědělství?Základní charakteristika ekozemědělství a jeho produkceEkologické nebo biologické, jak je také často nazývané, zemědělství ..

Pěstování rostlin

Světelných zdrojů s vhodným spektrem je k dostání poměrně hodně, ale víme také jak moc s nimi svítit?Pokud máme skleník nebo jinou místnost, kde nám jde opravdu o urychlení růstu rostlin (k obchodu s květinami se ještě dostaneme), budu vycházet z návodu firmy ..

Mějte zahrádku a trávník jako ze žurnálu

Zahradní technika je pro údržbu venkovního prostoru před domem nezbytným základem. Ať už se staráte o zahrádku s láskou nebo z nutnosti, pečovat o ni zkrátka musíte. Zahradní technika vám pomůže se vypořádat se škůdci a zvelebí váš dvoreček tak, že sousedé ..