NEPŘEHLÉDNĚTE

Ploty, plůtky, hradby

Plot není jen otázka peněz, ale také vkusu. Ploty mohou být vkusné, méně vkusné, mohou vzhled obydlí zkrášlit a také nechat zaniknout. Jaký plot zvolit k různým stavením? Ploty většinou stojí stranou architektonických plánů na nový dům. Je to škoda, protože ..

NEPŘEHLÉDNĚTE

Lehký stavební materiál – pórobeton.

S výrobou pórobetonu se začalo v bývalém Československu před více než 40 lety. Německu je pórobetonový nábytek v současnosti velkým hitem. I u nás je pórobeton to stále žádaný stavební materiál, protože nachází široké uplatnění při stavbách všeho ..

Efektivní ochrana proti holubům

Poškozují vám holubi opravenou fasádu vy si nevíte rady? Nevíte, jak zabránit usedání holubů na vašem balkónu či lodžii? I když mohou tito ptáci někomu připadat neškodní, přenáší velké množství nebezpečných chorob – ornitózu, paratyfus, stafylokokovou ..

Plastová žumpa | PR web.cz

Jistě znáte řopíky –železobetonové pevnosti relativně malé velikosti (průměr okolo 6 metrů), které se nacházejí nejčastěji blízko státních hranic. Tyto pevnosti měly ve 2. světové válce sloužit k obraně naší vlasti, ale bohužel k tomu nedošlo. ..

Proč je fotovoltaika výhodná?

V posledních letech nastal velký rozvoj ve využití fotovoltaiky a solárních panelů. Je to především díky státem garantované výkupní ceně takto vyrobené energie. Každý vlastník nemovitosti může svoji střechu využít k výrobě této energie a díky garantované ..

Plovoucí podlahy

Princip plovoucích podlah spočívá v tom, že deska s nášlapnou dřevěnou nebo laminátovou plochou není pevně spjata s podkladem, ale je podložena pružnou podložkou. Toto přináší tu výhodu, že podlaha tolik nereaguje na změnu teploty a vlhkosti. Podložka navíc z ..

Stavební pozemek - co dělat před nákupem.

Nákupu parcely bychom měli věnovat značnou pozornost, jedná se totiž o zásadní rozhodnutí. Vždy bychom si měli obstarat co možná nejvíce pokladů a informací. Základními kritérii výběru jsou: makrolokalita, mikrolokalita, napojení na inženýrské sítě a ..

Dlažby

Přirozenou součástí našich interiérů jsou různé dlažby. V posledních letech je jejich nabídka opravdu rozmanitá a pestrá. KeramikaKeramické dlažby se vyrábějí z hlíny, písku a živičných, případně jiných přírodních materiálů. Tvarují se lisováním či ..

Ploty - betonový, dřevěný nebo živý?

Plánujete stavbu plotu? Ploty v sobě spojují jak estetický, tak účelový rozměr. Dříve, v dobách statků a hospodářských stavení plnily funkci jakéhosi opevnění. V dnešní době tuto úlohu ztrácejí a dostávají spíše symbolickou podobu. Plní funkci jakési ..