Proti klíšťatům a blechám má smysl jen repelentní ochrana

Nesmíme však zapomínat, že kvalitní ochranu proti klíšťatům a dalším nezvaným hostům v kožíšku potřebují i naši domácí mazlíčci, zejména pak psi. Jak už bylo zmíněno v úvodu, většina parazitů, kteří mohou nás i naše psy ohrozit, jsou zároveň ..

Kompaktní zdroje UVB záření v teraristice

V poslední době patří mezi nejoblíbenější kompaktní UVB žárovky. Mají hned několik výhod: spotřebují málo energie (většina zdrojů je max. 23W), pasují do klasických objímek (stejně jako obyčejná žárovka) a jejich cena bývá velmi příznivá (kvalitní ..

Vrtané studny - úspora nákladů

Vrtaná studna vám dává vlastní zdroj kvalitní vody a vzhledem k rostoucím platbám za vodné je návratnost vrtané studny několik let, avšak životnost dobře provedené vrtané studny je i několik desítek let. Vrtané studny jsou dnes nejrozšířenějším způsobem ..

Restaurování starého traktoru

Povíme si jeden z posledních trendů restaurování veteránů u nás – staré traktory. Nadšenci, kteří se tím na Šumavě zabývají, ovšem z traktorů nedělají pouze muzejní exponáty... Právě naopak - používají je na svých chalupách, statcích a malých lesních ..

Kytice ke Dni matek

Dárek v tento den může být jedna květina, ale častěji se zhotovuje menší nebo větší kytička, většinou pestrá, hravá. Lze také využít květinu hrnkovou, ale musí se ještě přizdobit, nemělo by zde scházet přinejmenším zapíchnuté srdíčko jako výraz ..

Také máte pocit, že vaše auto „cosi potřebuje“?

Základ názvu Autotuning pochází ze slova tuning, což znamená jednoduše „ladění“. Jde tedy o jakési dolaďování běžného automobilu, kdy se majitel pokouší vylepšit vizáž a vlastnosti vozu, tak, aby se vyrovnaly vozům závodním. S ohledem na finanční ..