Přímočará pila poskytuje přesný řez. Není ale univerzální.

Přímočaré pily jsou stálicí ve všech truhlářských, tesařských a dalších dílnách. Díky vhodným plátkům s nimi můžete řezat dřevo, plasty i tenký plech. Svoje využití tak mají napříč všemi spektry práce. Přímočará pila se v dílně zkrátka ..

Na co si dát pozor při výběru AKU nářadí?

AKU nářadí, tedy nářadí, které je namísto elektrické sítě napájeno bezdrátovým akumulátorem, dnes na trhu již nestojí opodál, ale stává se svébytným segmentem, který zcela oprávněně dokáže konkurovat i běžnému elektronářadí. Spousta lidí si ale při ..

5 nástrojů, které by měl mít každý kutil doma

Není nad pocit z dobře odvedené práce a projektu, který si člověk zrealizuje vlastníma rukama. Známe to i my. A protože nikoho nebaví zatloukat hřebíky nebo brousit ručně, vybrali jsme to nářadí, které vám práci především usnadní. Připravili jsme proto pro ..

Vybíráme vrtačku. Silnější neznamená lepší!

Vrtání patří přesně k těm činnostem, které kutilové i řemeslníci provádí nejčastěji. I tak se ale setkáváme s nezanedbatelným množstvím pracovníků, kteří si pro svoji potřebu vybrali nevhodný nástroj. Často totiž nepotřebujete drahou a zbytečně ..

Stolek ze starého sudu a kola

Pro všechny kutily je tu návod na vyrobení originálního stylového stolku. Materiál je dostupný každému a možná se najde v leckteré staré stodole nebo půdě po babičce. Pojďte s námi... Na výrobu stačí starý dřevěný sud a staré dřevěné loukoťové kolo. ..

Repasace garážových vrat

Jak poznáte, že garážová vrata potřebují opravu? Dají se pouze znovu nalakovat? Jak pracovat s bruskou? Na co si máte dát pozor? Co by měl obsahovat konzervační nátěr? Dřevěná garážová vrata, která jsou dělaná z palubek, mají poškozený lak a celkově jsou ..

Elektronářadí pro truhláře

Se speciálním elektrickým nářadím se můžeme setkat nejen ve speciálních dílnách truhlářů, ale například i při stavbě domu. Elektrické listové pilyElektrické listové nebo též přímočaré pily jsou určeny pro přesné přímé a tvarové řezy v masivním ..